Nazife Gezer - Bostancı Sahil Yolu - Mehmet Gezer
Nazife Gezer - Şeyh Şakirin Camii - Üsküdar İstanbul - Mehmet Gezer
Nazife Gezer - Valide-i Atik Camii - Üsküdar - Mehmet Gezer
Nazife Gezer - Boğaziçi İstanbul - Mehmet Gezer

15 Nisan 2021

 Kütahya /Tavşanlı- (Seliköy) Güzelyurt Köyü 1930 doğumlu anam;

15 Nisan 2021. Bugün anam; Hacı NAZİFE GEZER’in vefat tarihi (15 Nisan 2020). 1. Sene-i Devriyesi.

 Dedem ”Çil Mehmet” in altı evladından biri olarak dünyaya gelen sen; aile fertleri ve kendisini tanıyanlarca kıymet ve değeri ölçülemeyecek ve iyilik-hoşgörü timsali olan BİRİCİK-CANIM ANAM.

 Sensiz geçen koca bir yıl… Senin yokluğunu yazmaya ne gönlüm, ne ellerim ve ne de parmaklarım razı değil. Seni anlatmaya kelimeler kifayetsiz benim güzel anam. Seni anlatmaktansa ömrüm boyunca birlikte yanı başında ve dizlerine yatıp huzur içinde yaşamayı yeğledim hep  CANIM  ANAM.

Köy- Tavşanlı- Tunçbilek’ te (Madenciler Mahallesi 3 ve 5 Nolu sokaklar) geçen yıllar şimdi gözümün önünden bir filim şeridi gibi akıyor.

İlk-orta-lise eğitimim esnasında okuldaki öğretmenlerimle yaşadığın güzel anlar ve yaptığın konuşmalar kulaklarımda hala.

Kardeşlerin, evlatların, gelinlerin, torunların ve onların evlatları  ve seni tanıyan herkes; bil cümle hepimiz seni seviyoruz ve seni çok özledik.

 
 

Oğlun Mehmet olarak “66 yıldır; desteğinle, güveninle ve her an maddi-manevi yanımda oluşunla; hayatın zorluklarına gülerek göğüs germeyi senden öğrendim. Her gün aradım seni ve ömrümün sonuna kadar arayacağım.

Çilekeş, cefâkar, iyilik timsali BİRİCİK ANAM; manevi huzurunda saygılarımla ellerini öpüyor, minnet ve özlemle yad ediyoruz. Hakkını evlatlarına helal eyle.

Mehmet-Bahadır-Semra Gezer.

Yüce Allah; gani gani rahmet eylesin, Cennetin ırmakları mekanını sulasın ve makamın a-li olsun inşallah.