105 yıl önce 19 Mayıs 1919'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile Samsun'a varmasıyla, İtilaf Devletleri'nin işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı'nın başladığı gün.
 
Her yıl 19 Mayıs tarihinde kutlanmaya başlanan ve ebediyyen kutlanacak olan Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı; Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin resmî bayramıdır ve Atatürk bu bayramı Türk Gençliği'ne armağan etmiştir.
 
Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşları olarak;  bu aziz vatan topraklarını bizlere bağışlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını gönüller dolusu minnet ve şükranla yad ediyorum. Manevi huzurlarında saygı ile eğiliyorum.

                                                19 Mayıs 2024                                                             Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Gezer

Bizleri eşitleyen, hepimizi bir eden zaman Ramazan'ın Bayramı'nı bizlere gösterdiği için Allah'a şükrediyor ve tüm inananların Bayramı'nı yürekten bir sevinçle kutluyorum.

Nice mutlu Bayramlar'a

Nisan 2024

                        Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Gezer

Yurdumuzun ve ulusumuzun sesi, iradesi, bağımsızlık ile egemenliğinin temsili olan T.B.M.M.'nin doğuşunu kutladığımız 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı; Yüce Türk Milleti ile Türkiye Cumhuriyeti'nin çağdaş ve uygar bir geleceğe emin adımlarla yürüyüşünün nişanesi olarak çok yaşasın.

Ne Mutlu Türküm Diyene

​23 Nisan 2024 Salı

                            Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Gezer

T.C. 19 MAYIS, ATATÜRK'ü ANMA, GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI